Skip to content

Козловський і Свіщов більше не фігурують як засновники Винниківської тютюнової фабрики Львівський портал

Лише 2021 року, як підрахувала компанія TNS Kantar, рівень нелегальної торгівлі сигаретами досяг 12,8% – такого показника в історії України ще не було. У середньому без сплати акцизів у країні продають 6,5 млрд цигарок. Одним словом, Козловський Григорій Петрович уміє надувати не тільки щоки, а й держбюджет. А це гроші, які могли б піти на виплати пенсій та зарплат бюджетникам. І якщо влада заплющує очі на такі втрати скарбниці, то серед чиновників є ті, кому це вигідно.

Продукція „Винниківської тютюнової фабрики” залишається основною на ринку нелегальних цигарок, переважно завдяки „схемі Duty Free”, коли призначені для безмитної торгівлі та експорту пачки продаються на внутрішньому ринку. Загальні збитки від такої нелегальної торгівлі експерти оцінюють у 20 млрд грн. Посісти місце транснаціоналів зараз намагається один з найбільших українських виробників – Винниківська тютюнова фабрика, яка знаходиться біля Львова. Підприємство входить до Marvel international tobacco Group, що належить депутату Львівської облради Григорію Козловському та його партнеру – львівському бізнесмену Олександру Свіщову. У 2020-му, за даними YouControl, виторг фабрики склав 1,2 млрд грн.

І у людей стрес, є навіть потреба у соціальній сигареті для військових, – пояснює співрозмовниця Forbes. – Наявність продукту і ціна можуть забезпечити частку ринку». За даними YouControl, у 2016 році ТОВ «Винниківська тютюнова фабрика» була заснована Русланом Бицьким. У жовтні 2019 року дві рівні частки компанії за 7,5 мільйона гривень придбали Григорій Козловський та Олександр Свіщов.

Та як би там не було саме у Гуківській громаді у 2021 році місцеві мешканці масово отримували у власність земельні ділянки с/г призначення, 130 з яких згодом опинилися у володінні Андрія Осадчука та Романи Яреми. На сьогоднішній день майже усі землі Гуківської громади знаходять у власності або в оренді у сім’ї Ярем. За даними аналітичної системи YouControl, львівські підприємці Григорій Козловський та Олександр Свіщов вийшли із засновників ТОВ «Марвел Інтернешнл Тобакко Груп» – однієї з компаній-виробників сигарет у Винниках. Вони повернули свої частки у статутному капіталі компанії попередньому засновнику на підставі затверджених судом мирових угод. В асоціації «Укртютюн» розповідають, що легальний ринок сигарет у 2019 році впав на 26%, у порівнянні із 2017 роком.

Обмеження маржі стало каталізатором для згортання бізнесу в Україні. У вересні 2019 року в British American Tobacco вже заявляли про наміри переформатувати структуру управління бізнесом у Східній Європі і перемістити центр ухвалення рішень у регіоні з України в Румунію. Причина — непрогнозованість української регуляторної та фіскальної політики. „Не розумію, як можна було ухвалити закон, який суперечить вільному ринку та правилам СОТ. Це якийсь 1917 рік і більшовизм, а не відкрита економіка”, — каже генеральний директор групи „Україна ВАТ” Саймон Уелфорд.

  • І різниця вдвічі в легальні та нелегальні сигарети створює попит на нелегальну продукцію.
  • В день народження бажаю ясності думок і легкості почуттів.
  • Редакція може не поділяти погляди, які в них промотуються.
  • Розгляд цих скарг ще не розпочався, але про результат їх розгляду ми повідомимо в наступних публікаціях.

Місце реєстрації Андрія Осадчука фіктивне, його справжня адреса – Вербіцького, 22, квартиру не називаємо. Правоохоронці можуть звертатися до нас за консультаціями. На виїзному засіданні виконавчого комітету Львівської міської ради обговорювали будівництво школи, садка і житлового ком… У четвер, 4 травня, Західний апеляційний господарський суд у Львові не задоволив скаргу колишнього засновника і директор… Щось мало віриться ,щоб така фірма ,як Рошен пішла на такі заробітки . Спочатку прикордонники виявили так званий командний пункт і місце злету-посадки БПЛА.

Тоді такий спосіб приватизації комунального майна був доволі популярний у Львові – орендарі робили ремонт і претендували на власність об’єкта оренди. Щоправда, аби зробити ці покращення, має бути формальна згода власника майна, але у цьому випадку міська рада нічого не погоджувала – принаймні про це заявляли юристи міськради пізніше у судах. «Корпорація „РОШЕН” укладає угоди з приватними перевізниками для експорту продукції за кордон.

Баскетбольні клуби США – одні з найдорожчих у світі, а зарплати гравців сягають сотні мільйонів. Як влаштована бізнес-модель головної клубної ліги та хто привів NBA до комерційного успіху. Співрозмовники ЕП у профільному комітеті Верховної Ради кажуть, що депутати схиляються до того, аби не вплутувати в цю історію президента і відправити законопроект на третє читання. Він додав, що дискусія триває, і на засідання фракції це питання ще не виносилося.

У поліції розповіли подробиці зґвалтування дівчинки у Броварах

Останній гучний випадок –нелегальна поставка тютюну в Угорщину– може мати серйозні наслідки для країни, якщо влада не втрутиться. Розгляд цих скарг ще не розпочався, але про результат їх розгляду ми повідомимо в наступних публікаціях. На всі три рішення Поворознюк подав апеляційні скарги, відповідно поки що судові рішення не набрали законної сили. Як і за позовом Козловського, Поворознюк має все спростувати і компенсувати судові розтрати. Але в цих двох справах є цікава особливість — обидва підприємства стягнули з президента Інгульця ще й свої нібито понесені збитки.

Відомий не лише одержувач, а й марка сигарет – Marvel. Виробництво розташоване на потужностях колишньої „Львівської тютюнової фабрики” (наразі такої юрособи, заданимиYouControl, вже не існує). Але їхня частка у продажах може збільшитися лише на час війни, припускає на умовах анонімності топменеджерка одного з найбільших ритейлерів, працюючих в Україні. Міжнародні компанії повернуть свої позиції, коли повноцінно запрацюють їхні виробництва. «Зараз виняткова ситуація з війною, бо товар і асортимент майже відсутній на полицях.

Зеленський підписав закон, який дає можливість націоналізувати „Сенс Банк”

Самі виробничі будівлі фабрики належать його доньці Софії Максимець, а власницею торговельних марок сигарет – Marvel. Strong та Lifa – які виготовляють на фабриці, є донька Олександра Свіщова Вікторія Свіщова. Друге підприємство Григорія Козловського – ТОВ „Марвел Інтернешнл Табакко Груп” – недоплатив до бюджету 2,1 млрд грн. Таким чином, втрати державного бюджету від реалізації сигарет львівського виробника складають 5,8 млрд грн. Сам Григорій Козловський на звинувачення в ухиленні від сплати податків каже, що вони надумані, а інформація проти нього в ЗМІ – замовлена ​​транснаціональними компаніями спеціально, щоб знищити вітчизняного виробника. Львівські бізнесмени Григорій Козловський та Олександр Свіщов офіційно вийшли з переліку засновників ТОВ «Винниківська тютюнова фабрика» – однієї з найбільших компаній-виробників на фабриці сигарет у Винниках.

У всякому разі, так вважає слідство і відстоює свою версію в суді з 2021 року. Козловський є не тільки керівником ТОВ «Винниківська тютюнова фабрика», він володіє 50% товариства. — Депутата звинувачували у створенні власного методу ухилення від акцизів за допомогою «дьюті-фрі». Це колись на пасажирів «записують» по кілька десятків пачок без акцизів, а вони про це навіть не знають. Потім сигарети надходять зі складів у магазини та поширюються без сплати акцизів.

Трудова діяльність Григорія Козловського розпочалася після закінчення інституту, у 1994 році. Рейнальдс Тобако Львів» спеціалістом з митного оформлення, де працював шість років. 2000 року Козловський перейшов до «Винниківської тютюнової фабрики» на посаду менеджера з комерційних питань. На цьому підприємстві він працював упродовж чотирьох років. Загалом у нашій країні бізнесмени-контрабандисти під прикриттям чиновників без побоювання відправляють до Угорщини величезні партії цигарок.

Окупанти у Голій Пристані та Олешках виселяють місцевих мешканців та застосувають тортури

В Україні тіньовий ринок сигарет досяг рекордного в історії показника в 12,8%. Щорічно фальсифікують 6,5 млрд сигарет і половина з них – торгової маркиCompliment. Григорій Козловський нагадав, що до 1 липня законодавством передбачаються однакові акцизні марки для сигарил і сигарет з фільтром.

Що робити українцям, яким приходять рахунки на оплату комунальних послуг за користування житлом, яке зруйноване, або у якому вони не мешкають. Що таке теплові насоси, чому їх активно використовують у ЄС і коли українці зможуть скористатися цим інструментом енергозбереження. Співрозмовник ЕП в уряді каже, що депутати скористалися позитивним ставленням до законопроекту і в останній момент „зашили” в нього цю правку. Тютюнові компанії почали стукати у всі двері і писати звернення у Верховну Раду, Кабмін, АМКУ, бізнес-асоціації.

Щоб стати на полички, де раніше були конкуренти, Винниківська тютюнова фабрика в квітні уклала дистрибуторський контракт з лідером ринку «Тедіс», розповідає Forbes Григорій Козловський. Останні 12 років компанія продавала свої сигарети самостійно, через власний торговий дім. Проте у «Тедіс» можливості куди більше, до війни компанія щотижня поставляла власним транспортом продукцію у близько 70% торгівельних точок України. Антимонопольний комітет звинувачував «Тедіс» у тому, що той диктував ціни роздрібним та оптовим торгівцям, користуючись відсутністю альтернативних шляхів постачання. В публікації митників не вказано, що йдеться про вантажівку Roshen, однак на фото видно коробки з їхнім брендом у фургоні. Журналісти навіть називають номерні знаки вантажівки – ВХ5519СМ та прізвище водія фури.

Депутата Львівської обласної ради від «Європейської солідарності» Григорія Козловського визнали винним у вчиненні двох адміністративних правопорушень, через недоплату понад 2 млн грн податків. Григорій Петрович Козловський Водночас його звільнили від відповідальності, оскільки сплили строки давності. ЗМІ неодноразово викривали контрабанду цигарок, було багато скандалів, а схеми та угоди продовжують працювати.

Розслідування прокуратури може зіпсувати відкриття уже практично готового центру. Львів» вирішила глибше з’ясувати історію його появи, яка почалася більше 20 років тому з недбальства чиновників, продовжилась гострим конфліктом між впливовими львівськими бізнесменами і ризикує завершитися скандалом. Офіційний власник Григорій Козловський, депутат Львівської обласної ради. Місцеві ЗМІ випустили про нього десятки розслідувань, які нічим не закінчилися.

Зокрема, йшлося про маніпуляції з ПДВ, завдяки яким керівництво фабрики у 2019 році через безтоварні операції «відмило» близько 60 млн. Ані «Марвел Інтернешнл Тобакко Груп», ані «Винниківська тютюнова фабрика» не є власниками виробничих приміщень у Винниках. За даними Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, їхнім власником є Софія Максимець-Козловська, донька Григорія Козловського. Натомість, торговельні марки сигарет, які виробляють у Винниках – Marvel.

Вантажівку перехопили ще 24 березня і Державне бюро розслідувань вже перевіряє, яким чином працівники Вінницької та Одеської митниць не побачили контрабанду серед кондитерських виробів, пише zaxid.net. Ерез контрабанду цигарок Україна щорічно втрачає більш як 12 млрд грн. Але замість цього величезні суми осідають у кишенях кількох обраних бізнесменів, а залишки розподіляються серед корумпованих чиновників. 29 березня суд затвердив мирову угоду між Бицьким та Свіщовим, а 27-го – між Бицьким та Козловським.

Це не дуже гарна новина для бізнесу найбільшого українського дистрибьютора сигарет, який займає більше половини вітчизняного ринку. І поки поліція і прокуратура шукають винних у зникненні комунального майна на вул. Раппапорта, міська рада може продовжити сприяти Григорію Козловському і його бізнес-партнерам.

Торговим будинком Marvel володіє ще один львівський депутат (на цей раз із міськради) – Олексій Різник, керівник у цій компанії – знову ж таки Козловський. Наші силовики затримують, одержують підтримку від міжнародних колег, а потім власники такого вантажу йдуть до суду і повертають собі сигарети. Потрібно міняти закон”, – розповідають співрозмовники в податковій.

Як «транспорт» використовували саморобний безпілотник. “Представники податкової служби розказали, що уже неодноразово навідувались до цієї фабрики, виявили певні порушення, написали приписи і останні місяці ця фабрика почала демонструвати бурхливе зростання сплати податків. То ж вони дали їм випробувальний термін і сказали, що чекають від них білої, нормальної роботи”, – каже він. У воєнний час такі масштаби – пряма загроза національній безпеці. Адже ці кошти могли б піти на оплату військової техніки, закупівлю зброї або хоча б і на зарплати військовослужбовцям. “Прикриття схем” дозволило б залучити обсяг коштів, достатній для закупівлі 560 БТР, або 279 танків, або 136 байрактарів, якось підрахував голова Комітету ВР з питань податкової політики Данило Гетманцев.

Загалом у лютому 2023 року рівень нелегальної тютюнової продукції сягнув 20,2% (5,6% у лютому 2019). У листопаді показник впав до 17,8%, але потім знов пішов на збільшення. Про долю лікарняного гаража площею 314 м2, який був розташований на ділянці до початку будівництва приватного медцентру і який не можуть знайти державні аудитори, і Різник, і Пайонкевич говорити відмовились, посилаючись на брак інформації.

Торговим домомMarvelволодіє ще один львівський депутат (цього разу з міськради) – Олексій Різник, керівник у цій компанії – знову ж Козловський. Compliment виробляєЛьвівська тютюнова фабрика.Нею володіє Григорій Козловський – депутат Львівської обласної ради. У нього також є партнер, депутат Львівської міської радиОлексій Різник. Як розповіли вДержавній податковій службі, найпоширеніша схема – продаж сигарет, які вироблялися для точок безмитної торгівлі (duty free в аеропортах). Всі комерційні рекламні матеріали позначені словами „Спецпроєкт” чи „Партнерський матеріал”.

Фура перевозила цигарки «Комплімент», які виготовляються на все тій же Винниківській фабриці Козловського, який, як зазначалося, є депутатом Львівської обласної ради від «Європейської Солідарності». У нещодавному розслідуванні журналіст Євген Плінський розповів, що реальним власником ТОВ «Винниківська тютюнова фабрика» є депутат Львівської міської ради від Блоку Петра Порошенка Григорій Козловський. Втім, за даними Держаної фіскальної служби, за останні 3 роки ця фабрика не купила жодної акцизної марки для виробництва сигарет.

Про це врозповів власник ВТФ Григорій Козловський в інтерв’ю „РБК-Україна”. Козловський привласнює грошові кошти українського народу. Будь ласка, увімкніть JavaScript щоб продовжити користуватися сайтом. Якщо у вас виникли проблеми з авторизацією, будь ласка, напишіть нам листа.

Президент Зеленський підписав указ про протидію контрабанді та корупції на митних пунктах, що є великим кроком вперед», — зазначає Томіслав Сокол. У територіальному управлінні ДБР у Львові підтвердили, що обшуки на Винниківській тютюновій фабриці проводять слідчі територіального управління ДБР з Миколаєва, львівські оперативнинки до справи не залучені. У зв’язку з цимOBOZREVATELзвертається до українських правоохоронців із проханням відреагувати на зазначені факти та притягнути організаторів схеми до відповідальності. Також просимо поінформувати, чи розпочато офіційне розслідування та чи встановлюються причетні до схеми особи. Одержувач контрабандних сигарет – польська компаніяCrystal Investз українськими власниками.

Щоправда, здебільшого контроль над угіддями тернопільський цигарковий магнат, за версією слідчих, отримував у незаконний спосіб. Ми дослідили кілька кримінальних справ щодо заволодіння чужим майном Андрієм Яремою. На наш подив для реалізації земельних афер мільйонер використовував власну дружину. Нагадаємо, сьогодні детективи Бюро економічної безпеки України спільно з детективами територіального управління БЕБ у Львівській області проводили обшуки на території Винниківської тютюнової фабрики, яку контролює Григорій Козловський.